ריינאייר: גל שביתות בשבועות הקרובים

הטייסים הבריטים והאירים של החברה ישבתו בשבוע הבא במשך יומיים, ואליהם יצטרפו צוותי האוויר בפורטוגל ל-5 ימים ובחודש הבא גם צוותי האוויר בספרד צפויים לשבות במשך 10 ימים

ריינאייר: שביתה נוספת בדרך. צילום: shutterstockריינאייר – שביתות נוספות בדרך. צילום: shutterstock

 

לא שקט בחברת ריינאייר. בשבועות הקרובים צפויים אלפי עובדים, טייסים וצוותי אוויר, לצאת לשביתות ולשבש את פעילותה הסדירה של החברה.

נוסף לטייסים הבריטים של החברה, שהכריזו על 5 ימי שביתה, יומיים החודש, 22-23 באוגוסט, ועוד 3 בחודש הבא, גם טייסי הבית של החברה, הטייסים האירים, הודיעו כי ישבתו ב-22 וב-23 בחודש ועשויים לשבות גם בחודש הבא, וקראו להנהלת ריינאייר לדון בתביעות השכר שלהם.

הנהלת החברה התייחסה בביטול לדרישותיהם של הטייסים האירים, וציינה כי הן "לא מציאותיות ובלתי ניתנות ליישום", וטענה כי הם דורשים העלאה של 101%, ומנהל שירות הלקוחות של החברה, אדי ווילסון, אף ציין: "הטייסים רוצים להרוויח יותר מנשיא אירלנד".

ווילסון הוסיף: "עשינו הכל כדי למנוע שבושים בטיסות שלנו למען החופשות של הלקוחות. אף חברה לא מסוגלת להיענות לתביעות בלתי הגיוניות מהעובדים בעלי השכר הגבוה ביותר, הדורשים העלאה של יותר מ-100%, אחרי שהם קיבלו השנה כבר תוספת של 20%, ועוד בתקופת משבר של תעשיית התעופה. אנחנו מוכנים להליך תיווך וקוראים להם למנוע שיבוש תוכניות הנסיעות של הלקוחות שלנו".

בנוסף לשביתות המתוכננות של הטייסים הבריטים והאירים, צוותי האוויר של ריינאייר בספרד הכריזו על תוכנית לשבות במשך 10 ימים בחודש ספטמבר, אלא אם כן הנהלת ריינאייר תשנה את החלטתה לסגור מספר בסיסי פעילות בספרד.

במקביל גם צוותי האוויר של החברה בפורטוגל הודיעו על שביתה של 5 ימים, החל ב-21 באוגוסט, עקב סכסוך עם הנהלת החברה על תנאי הפרישה של העובדים.

כתבות נוספות על איומי השביתות בריינאייר:
לא שקט בריינאייר: גם הטייסים באירלנד מאיימים לפתוח בשביתה
טייסי ריינאייר: נשבית את טיסות החברה כבר החודש

נושאים שמוזכרים בידיעה