ריינאייר מקצצת: צפויה לסגור בסיסים גם באיטליה ובספרד

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
החברה, שהפסידה בשלושת החודשים האחרונים 210 מיליון אירו, דורשת מכל העובדים לקצץ בשכר, וכשטייסים מתנגדים, כפי שקרה בגרמניה, ריינאייר מצמצמת פעילות וסוגרת בסיסים
ריינאייר|
צילום: 123rf

ריינאייר, חברת הלואו-קוסט הגדולה באירופה, מתריעה על סגירת בסיסי פעילות נוספים, אלא אם כן הצוותים המקומיים יסכימו לקיצוצים בשכר לאור מצבה הפיננסי הקשה של החברה בעקבות משבר הקורונה.
חברת התעופה אישרה בשבוע שעבר, כפי שפרסמנו, כי בסיסה בפרנקפורט האן (HHN) ייסגר עד 1 בנובמבר, לאחר שהטייסים הגרמנים של החברה הצביעו על דחיית הסכם שכר חדש, וגם הבסיסים בברלין טגל ובשדה התעופה Weeze ליד דיסלדורף ייסגרו לפני תחילת עונת החורף. גם חברת הבת לאודה תסגור את בסיס הפעילות שלה בשטוטגרט.
ריינאייר פרסמה את התוצאות הכספיות לרבעון אפריל – יוני, ודיווחה על הפסד לפני מס של 210 מיליון אירו לעומת רווח של 262.3 מיליון אירו בתקופה המקבילה לפני שנה. ההכנסות של החברה צנחו ב-95% ל-125.2 מיליון אירו ברבעון הרע ביותר ב-35 שנות פעילותה של החברה.
ריינאייר התחילה לחדש את פעילותה הסדירה ב-1 ביולי אחרי השבתה של יותר משלושה חודשים בגלל משבר הקורונה, והיא מפעילה כ-40% מהפעילות הרגילה שלה ביולי, ותעלה ל-60% באוגוסט וכ-70% בספטמבר.
החברה צופה שהתנועה לשנת הכספים הקרובה, עד סוף מרץ 2021, תסתכם בכ-60 מיליון נוסעים – ירידה של 60% לעומת 12 החודשים האחרונים.
לאחר פרסום התוצאות, מנכ”ל קבוצת התעופה, מייקל או’לירי, התריע כי גם בסיסי הפעילות של החברה בספרד ובאיטליה, כמו אלה בגרמניה, ייסגרו אם המשא ומתן על תנאי השכר של העובדים המקומיים ימשיך להיגרר. לריינאייר יש כיום 10 בסיסים בספרד ו-13 באיטליה.
“לא הצלחנו לשכנע טייסים גרמנים להסכים לקיצוצים, אז הודענו על סגירת ברלין טגל, דיסלדורף וויזה ופרנקפורט האן, בסוף לוח הטיסות של הקיץ, ולאודה סוגרת את הבסיס בשטוטגרט”, אמר או’לירי כדי להמחיש את רצינותה של ההתרעה.
או’לירי אמר כי סגירת הבסיסים באיטליה “בלתי נמנעת”, ומאשים את הקצב האיטי של המו”מ עם האיגודים, כמו גם את ממשלת איטליה, “שניסתה לכפות את שיעורי השכר של אליטליה על חברות תעופה ושדות תעופה אחרים”.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר וגם, באפליקציה

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

1 מחשבה על “ריינאייר מקצצת: צפויה לסגור בסיסים גם באיטליה ובספרד”

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה

אני מעוניין לקבל חדשות, עדכונים והודעות פרסומיות מפספורטניוז.