ריינאייר: מאות טיסות עוכבו ברחבי אירופה גל שביתות בדרך

חברת הלואו קוסט עומדת לפני איום של גל שביתות נוסף החודש של טייסים וצוותי אוויר ברחבי אירופה. דיווחים רבים על ביטולים של טיסות החברה באירופה היום (שלישי) ואתמול נרשמו עיכובים במאות מטיסות החברה באירופה

צילום ShutterStock

בחודש שעבר, חודש יוני, המשיכה ריינאייר לשבור שיאים, כשהטיסה 12.6 מיליון נוסעים, וזאת למרות ביטולי טיסות ושיבושי עבודה של פקחי תעופה בבריטניה, גרמניה וצרפת. זהו גידול של 7% לעומת 11.8 מיליון נוסעים, שהטיסה החברה בחודש יוני 2017.

עם זאת, נראה כי החודש ייבלם הגידול המתמשך בהיקף הפעילות של החברה עקב סדרת שביתות צפויות של טייסים וצוותי אוויר.

בשבוע שעבר  הודיעו הטייסים של החברה באירלנד, כי הם יוצאים ליום שביתה ביום חמישי, ה-12.7, ואליהם הצטרפו בנתיים גם צוותי האוויר (הדיילים) של החברה באיטליה, פורטוגל, ספרד ובלגיה, כי גם הם עומדים לשבות בהמשך החודש.

בכנס כללי של צוותי האוויר של ריינאייר החליטו עובדי החברה באיטליה לשבות ב-24 בחודש, ואילו צוותי האוויר בספרד, פורטוגל ובלגיה, החליטו לצאת לשביתה של יומיים, ב-25-26 בחודש.

איגודי העובדים של צוותי האוויר מתריעים, כי זו רק 'יריית הפתיחה', אם הנהלת החברה לא תבצע שינויים בתנאי העבודה. אחת הדרישות המרכזיות של העובדים לקבל את שכרם בחשבונות הבנק שלהם במדינתם, ולא באירלנד, כפי שנוהגת החברה כיום.

בנתיים, גם אתמול והיום, (שלישי), נמסרו הודעות על ביטולים ועיכובים בטיסות של חברת התעופה האירית, עקב מחסור בצוותי אוויר ודווחו על עיכובים במאות מטיסות החברה באירופה.

השיבושים בטיסות החברה באירופה משפיעים בעיקר במדינות: גרמניה, צרפת, איטליה ובריטניה.