מי את 'טאפ אייר פורטוגל'?

כפי שנחשף לראשונה בפספורטניוז, חברת התעופה הלאומית של פורטוגל תחל להפעיל קו סדיר ישיר בטיסה יומית בין ליסבון לנתב"ג החל ב-1 באפריל. יו"ר החברה ציין כי פתיחת הקו לת"א ובמקביל שני הקווים החדשים הנוספים, בין ליסבון לבאזל ולדאבלין, "מהווים צעד נוסף בהתפתחות האסטרטגית של החברה"

צילום: Shutterstock

'טאפ אייר פורטוגל', חברת התעופה הלאומית של פורטוגל, שכפי שנחשף אתמול לראשונה בפספורטניוז, תפעיל קו יומי חדש לישראל.

מי את 'טאפ אייר פורטוגל'?

החברה הוקמה בשנת 1945 ומשנת 2005 היא חברה בברית התעופה הבינלאומית 'סטאר אליאנס'.

הטיסה הראשונה בקו בין ליסבון לתל אביב תצא ב-1 באפריל 2019, עם תחילת לוח טיסות הקיץ. הטיסה בקו תתבצע במטוס A321LR, תצא מליסבון ב-14:20 ותנחת בת"א ב-21:30. הטיסה מת"א תצא ב-05:05 ותנחת בליסבון ב-09:00.

יו"ר חברת 'טאפ אייר פורטוגל', אנטונואלדו Neves, ציין כי פתיחת הקו לתל אביב ובמקביל שני הקווים החדשים הנוספים, בין ליסבון לבאזל ולדאבלין, "מהווים צעד נוסף בהתפתחות האסטרטגית של החברה".

נמל הבית והמטה הראשי של החברה שוכנים בליסבון, בירת פורטוגל, ולחברה בסיסים משניים בפורטו ובמדיירה. החברה מפעילה כ-2,500 טיסות שבועיות, ועם הקווים החדשים תפעיל טיסות ל-91 יעדים ב-36 מדינות באמצעות צי של 90 מטוסים: 68 מטוסי איירבוס (ממשפחת 320, 330 ו-340) המופעלים ע"י 'טאפ אייר פורטוגל' ו-22 מטוסי אמבראייר ו-ATR, המופעלים ע"י חברת הבת לטיסות אזוריות, 'טאפ אקספרס'.

החברה, שנוסדה כחברה פרטית, עברה תהליכים של הפרטה והלאמה במשך השנים, והיום היא מוחזקת ב-50% ע"י ממשלת פורטוגל, 45% ע"י תאגיד בינלאומי, 'אטלנטיק גייטוויי', ו-5% ע"י עובדי החברה.

'טאפ אייר פורטוגל' היא החברה האירופית המציעה את מגוון הטיסות הגדול ביותר לברזיל, 27 סלוטים שבועיים, ובכוונתה אף להרחיב את מגוון יעדיה במדינה, כמו גם להוסיף יעדים חדשים מעבר ל-4 אליהם היא טסה בארה"ב: בוסטון, מיאמי, ניו יורק וניוארק.

לחברה הפורטוגלית מגוון רחב של הסכמי קוד-שייר עם חברות תעופה בינלאומיות רבות, כולל אל על.

 

טסים לליסבון? 

כדאי שתקראו את מדריך פספורט לליסבון