אא

סיוע הומניטרי ישראלי לנפגעי הרעש ביפן

רעידת האדמה הקטלנית שארעה בתחילת השנה גרמה למותם של 238 בני אדם ופגעה בכ-50 אלף משקי בית. משרד החוץ עדכן כי הסיוע הוא בעיקרו מוצרי מזון. משרד החוץ: "ישראל מושיטה את ידה לעזרה לידידתה הקרובה יפן"

צילום: שגרירות ישראל ביפן צילום: שגרירות ישראל ביפן

בעקבות רעידת האדמה שארעה ביפן בתחילת 2024, ישראל תעביר סיוע הומניטרי סמלי לנפגעים באזור הרעש.

במסגרת ביקורה בטוקיו של ראשת המערך המדיני-אסטרטגי במשרד החוץ, עליזה בן-נון, בהנחיית שר החוץ, ישראל כ"ץ, העבירה מדינת ישראל פעימה ראשונה של סיוע הומניטרי לנפגעי חצי האי Noto שבמחוז Ishikawa שביפן. האזור ספג פגיעה קשה ברעידת האדמה בעוצמה של 7.6 דרגות והביאה למותם של 238, נפגעים רבים וגרמה לנזק בכ-50 אלף משקי בית, כולל ניתוקי חשמל ומים. 

המשלוח, שבעיקרו מוצרי מזון, הועבר באמצעות ארגון הסיוע Operation Blessing Japan, שעובד בתיאום עם הקהילות בשטח. 

ראשת המערך המדיני אסטרטגי צפויה בהמשך ביקורה להיפגש עם בכירים במשרד החוץ היפני, גורמים מדיניים בכירים ופרלמנטרים יפנים. מטרת הביקור, בין היתר, קידום שיח מדיני על נושאים הקשורים במלחמה בעזה, בחזית הצפונית ובהתפתחויות אזוריות. בנוסף, ישנה שורה של נושאים ביחסים הבילטרליים בין ישראל ליפן בתחומים מדיניים וכלכליים אותן כעת מבקשים הצדדים לקדם.

נזכיר כי יפן חברה במועצת הביטחון של או"ם ומתחילת המלחמה, ניצבה לצד ישראל תוך שהיא קבעה שלישראל הזכות להגן על עצמה בהתאם לחוק הבינלאומי, קראה לשחרור מידי של החטופים וללא תנאי, גינתה החמאס כארגון טרור, הקפיאה נכסיו והשיתה סנקציות על בכיריו, כולל על ארגון החשוד במימון החמאס. שרת החוץ קמיקאווה גינתה השימוש ב"מגנים אנושיים" ע"י החמאס, נסעה לישראל ונפגשה עם הנשיא ומשפחות החטופים וקיבלה משלחת של משפחות החטופים גם בטוקיו. בשבוע שעבר, הודיעה יפן על הפסקת המימון לאונר"א באופן זמני, לאור החקירה שפתח הארגון נגד חלק מעובדיו שהואשמו בשיתוף פעולה עם ארגון חמאס.

ראשת המערך המדיני-אסטרטגי, עליזה בן-נון: "ישראל מושיטה את ידה לעזרה לידידתה הקרובה יפן. אנו מביעים תנחומים כלפי משפחות הקורבנות שקיפחו את חייהם באופן טרגי כתוצאה מרעידת האדמה שפקדה את האזור וגרמה לנזק רב. מחשבותינו עם יפן, ואנו חשים מחויבות לסייע לה גם בשעה מאתגרת בעבור ישראל".

שגריר ישראל ביפן, גלעד כהן: "תרומה זו מסמלת את קרבתן של שתי המדינות. זהו המשלוח הראשון של סיוע הומניטרי בחסות ישראל שיגיע לנפגעי האזור. המשלוח כולל מוצרי מזון בהתאמה לצרכים המקומיים, ביניהם גם מוצרים כחול-לבן שייסיעו לתמוך בכלכלה הישראלית. אנו מקווים שתרומה זו תסייע לקהילות ולתושבי המקום".
 

הירשמו למבזקי פספורטניוז

וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם

תגיות: יפןמשרד החוץ

הוספת תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.message }}
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
הצג עוד תגובות

מאמרים נוספים

 
מחפש...
תנו לנו לייק בפייסבוק, ותישארו מעודכנים

מומלצים בשבילך: