צפון קוריאה: טיול לאמיצים בלבד?

צפון קוריאה נפתחת לתייר הישראלי: חברת "תרבותו" מקבוצת אופקים קיבלה זיכיון בלעדי בישראל להנפקת ויזות תייר רשמיות לצפון קוריאה. וכמה עולה טיול מאורגן למדינה המסוגרת והמסקרנת בעולם? וגם, אופקים נבחרה למשווקת הרשמית בישראל של פסטיבל Tomorrowland המתקיים בבלגיה

פיונגיאנג בירת צפון קוריאהפיונגיאנג בירת צפון קוריאה

"תרבותו" מקבוצת אופקים נסיעות ותיירות, היא הזכיינית הבלעדית בישראל להנפקת ויזות תייר רשמיות למדינה המסוגרת והמסתורית ביותר בעולם, צפון קוריאה. עד כה הורשו ישראלים לקבל ויזת תייר למדינה רק דרך גורמי תיירות שונים בסין.

מ"תרבותו" נמסר כי הזיכיון התקבל בעקבות התקשרות ישירה שלה עם חברת תיירות צפון-קוריאנית הפועלת בשיתוף עם סוכנות הנסיעות הלאומית של צפון קוריאה ("KISTC"). עוד נמסר כי כל הבקשות לוויזה מוגשות לסוכנות זו בפיונגיאנג, וכל אשרות התייר ש"תרבותו" הנפיקה למטיילים עד כה כובדו כדין על ידי רשויות צפון קוריאה. אגב, מדינת ישראל לא מונעת מאזרחים ישראלים לבקר במדינה.

"צפון קוריאה היא ללא ספק אחת המדינות המסקרנות ביותר בעולם כיום. זוהי מדינה סגורה, מנותקת משאר העולם, כולל משכנותיה, ואשר רב הנסתר על הנגלה אודותיה. ועל התייר המערבי היא משרה אוירה של טירה נצורה", כך אמר היום חיים פרס, מנהל מותג "תרבותו". עוד לדבריו, עד היום טיילו בצפון קוריאה, במסגרת טיולים מאורגנים, כ-100 ישראלים בלבד".

"תרבותו" תוציא במהלך החודשים אפריל-מאי 2017, ארבעה טיולים מאורגנים למדינה. וכמה זה יעלה? 3,850 דולר ל-11 ימים או 4,090 דולר לאדם ל-12 יום או 4,150 דולר ל-16 ימים לטיול המשלב גם את מנצ'וריה.

 

טיולים מאורגנים: in או out?

"טיולים מאורגנים תופסים תאוצה בתנאי שהם נותנים תוכן וחוויה אחרת. הנתח של טיולים מאורגנים עם ערך מוסף הולך וגדל", כך אמרה עידית פדן, מנכ"לית אופקים נסיעות ותיירות במסיבת עיתונאים שקיימה הבוקר בתל אביב. פדן הציגה באירוע סקירת מאקרו של מצב התיירות והתעופה נוכח השמיים הפתוחים. "פתיחת השמיים הביאה חברות תעופה רבות לארץ ונתנה הזדמנות להגיע בטיסות ישירות ליעדים רבים וחדשים באירופה. התחרות העזה מצד חברות הלואו קוסט גרמה גם לחברות הצ'רטר הישראליות לחפש שווקים חדשים ויעדים חדשים, כדי להתחרות במוצרי הלואו קוסט. וכך אנו מוצאים ב- 2017 יעדים חדשים לטיסות ישירות כגון: ליסבון, מלגה, קרקוב, בילבאו, זלצבורג, זאגרב, לובליאנה ועוד".

עוד לדבריה, גם חברות התעופה הסדירות מוסיפות קווי לואו קוסט או מחלקות של לואו קוסט בטיסה רגילה. וכן מגדילות את המטוסים ומוסיפות תדירות של טיסות. "כיום אפשר  למצוא אפשרויות רבות וזולות להגיע לכמעט בכל מקום באירופה במחירים לעיתים של מתחת ל-100 דולר לטיסה". עוד אמרה: "אם בעבר משפחה הייתה נוסעת לחו"ל פעם בשנה בחופשת הקיץ או רק באירועים מיוחדים, פעם בכמה שנים, היום כבר ההורים נוסעים לסופ"ש בלי הילדים, ורבים נוסעים פעמיים ושלוש בשנה לחופשות קצרות בנוסף לחופשת הקיץ המסורתית".

עידית פדן, מנכ"לית אופקים נסיעות ותיירות

עידית פדן, מנכ"לית אופקים נסיעות ותיירות

 

פדן בישרה הבוקר גם על כך שאופקים היא המשווקת הרשמית בישראל של פסטיבל tomorrowland המתקיים מדי שנה בבלגיה וכולל את מיטב הופעות הדי-ג'יי הבינלאומיים המובילים בעולם.

הפסטיבל מארח כ-400 אלף משתתפים מרחבי תבל בשני סופי שבוע. 200 אלף בכל סבב.

גיא מלמד

גיא מלמד, מנכ"ל אופקים גלובל תיירות, סיפר: "תיירות המוסיקה מישראל נמצאת במגמת עליה דרמטית. נישת ההופעות פרצה בשנים האחרונות לתודעת הישראלים וככל שיש יותר סיבובי הופעות כך גדל הביקוש. החבילות משלבות הופעה של להקה או אומן מוביל באולמות ואצטדיונים מרשימים במיוחד מה שיוצר חוויה אדירה לצופים".

מלמד, סיפר כי על פי הערכות בשנת 2017 צפויים לצאת מישראל עשרות אלפי ישראלים להופעות ברחבי אירופה. על פסטיבל הטומורולנד אמר: " שיא ההצלחה בפסטיבלים כיום בעולם הוא הטומורולמד בבלגיה, הנחשב לאירוע המוסיקה הגדול והמרשים ביותר בעולם, ומושך אליו מידי שנה, גם אלפי תיירים ישראלים מכל הגילאים".

אופקים תשווק בלעדית בישראל את פסטיבל ה-Tomorrowland