אייר אינדיה נחתה בישראל

אייר אינדיה נתקבלה בנתב"ג בטקס חגיגי לרגל פתיחת הקו בין ת"א לדלהי שמגיע לראשונה דרך שמי ערב הסעודית. לטקס הגיעו שר התחבורה, שר התיירות ומנכ"ל משרד התיירות. צפו בתמונות וגם, איזה מענק יקבלו ההודים ממשרד התיירת לרגל השקת הקו?

שר התחבורה ישראל כ"ץ, שר התיירות יריב לוין, בכירי תיירות הודו ואפרים פורטיס מנכ"ל אופן סקיי

חברת התעופה ההודית אייר אינדיה, השיקה אמש את קו הטיסות הישיר בין תל-אביב לדלהי. טיסת הבכורה של החברה נחתה בנמל התעופה בן גוריון והתקבלה בטקס חגיגי בהשתתפות שר התחבורה, ישראל כ"ץ, שר התיירות, יריב לוין ומנכ"ל המשרד, אמיר הלוי וכן בכירי הנהלת חברת אייר אינדיה, אנשי שגרירות הודו בישראל, בכירי חברת אופן סקיי המייגת את חברת התעופה ההודית הישראל,  ואנשי תעופה ותיירות מהארץ ומהודו.

הקו החדש יפעל בתדירות של שלוש טיסות בשבוע בימים ראשון, שלישי וחמישי. כל הטיסות בקו יתבצעו במטוס הבואינג 787 דרימליינר החדש של החברה, המכיל 256 המושבים. הטיסה בקו תארך כ-7 שעות. זהו זמן הטיסה הישיר הקצר ביותר בין המדינות.

הקו נפתח לאור הפוטנציאל של ישראל לתיירות הדדית בין שתי המדינות, ובעזרת משרד התיירות. סכום המענק החד-פעמי הצפוי להינתן לאייר אינדיה לפיתוח הקו ושיווק התיירות עומד על 750 אלף יורו. מנתוני משרד התיירות עולה כי תייר הודי שוהה בישראל 6.2 לילות בממוצע ומוציא 1,066 דולר בממוצע בביקורו.

במשרד התיירות מציינים כי ניתן לראות עלייה מתמדת במספר התיירים המגיעים לישראל מהודו בשנים האחרונות: בשנת 2014 הגיעו כ-34,600, בשנת 2015 הגיעו כ-39,300 (עלייה של כ- 13.5% לעומת השנה קודמת), בשנת 2016 כ- 44,500 – (עלייה של כ-13.2%) ובשנת 2017 כ- 58,000 (עלייה של כ-23.2%) לעומת השנה שקדמה לה. גם ב-2018, מגמת העלייה נמשכת כאשר בחודשים ינואר ופברואר נרשמה עלייה של 33% במספר התיירים הנכנסים ביחס לתקופה המקבילה אשתקד, ועלייה של 54% ביחס לאותה תקופה לפני כשנתיים.

 

המטוס של אייר אינדיה בטקס החגיגי. צילום: חן גלילי

 

צילום: חן גלילי