היום (שלישי) שביתת פקחי טיסה בצרפת

שוב שביתת תעופה בצרפת. השביתה המהווה חלק משביתת עובדים כללית בצרפת, תשבש את הטיסות מצרפת ואליה וכן את הטיסות העוברות בשמי צרפת. חברות התעופה מעדכנות את לוח הטיסות ומתריעות על שיבושים צפויים

החברות האירופיות אינן מפצות כנדרש את הנוסעים באירופהצילום: Shutterstock

חברות התעופה, הטסות מצרפת ואליה ואלו האמורות לעבור בשמי צרפת, קיבלו זה מכבר הודעה על שביתת פקחי הטיסה בנמלי התעופה הצפויה היום, 22/04, כחלק משביתת עובדים כללית בצרפת.

השביתה תגרום, כמובן, שיבושים קשים בטיסות בנמלי התעופה בצרפת וגם במרבית הטיסות של חברות התעופה, שטיסותיהן עוברות בשמי צרפת.

חברות תעופות שונות כבר הודיעו על שינויים בלוח הטיסות בעקבות השביתה. בריטיש איירווייס הודיעה, שתיאלץ לבטל מספר טיסות, ובקווים מסוימים תפעיל מטוסים גדולים יותר כדי לצמצם את השיבושים הצפויים לנוסעים, וזאת בהתאם ל"הודעה הרשמית של שלטונות צרפת על היקף השביתה".

אייר פראנס הודיעה, כי רשות התעופה הצרפתית, ביקשה מחברות התעופה לצמצם את פעילותן בנמלי התעופה פריס-אורלי, ליון ומרסיי, ובהם, ככל הנראה, צפויים מרבית השיבושים.

גם איזי ג'ט התריעה בפני נוסעיה על השיבושים הצפויים, וביקשה מהם לבדוק עדכונים על טיסותיהם, וכן התריעה כי "גם שירותי התחבורה הציבורית בצרפת יהיו משובשים עקב השביתה" והמליצה לשקול אפשרויות לנסיעה באמצעי תחבורה אחרים.