אליטליה: לופטהנזה שוב מציעה להשקיע בתוכנית השיקום

עפ"י התקשורת האיטלקית, הקושי והעיכוב המתמשך בהשלמת תוכנית השיקום לאליטליה מדרבן את קבוצת התעופה הגדולה באירופה לחדש את הצעתה המקורית להשקעה בחברת התעופה האיטלקית

אליטליה. צילום: יח"צ צילום: יח"צ

כידוע, מזה יותר משנתיים מצויה אליטליה בהליך חדלות פירעון, וכל התוכניות לשיקומה נתקלות בקשיים ומועדי הגשת התוכנית הסופית נדחים שוב ושוב. בתחילת ההליך קבוצת לופטהנזה הציעה לרכוש את אליטליה ולארגן אותה מחדש תוך כדי צמצומים משמעותיים, אך הצעתה נדחתה ע"י ממשלת איטליה, שהחליטה כי התוכנית קיצונית מדי ואליטליה חייבת להישאר בידיים איטלקיות.

חברת הרכבות האיטלקית, Ferrovie dello Stato, שהציעה לרכוש אחזקה משמעותית באליטליה, זכתה לקבל לידיה את הנאמנות לגיבוש תוכנית שיקום לחברת התעופה, ובחודשים האחרונים היא מנהלת מו"מ עם שני שותפים פוטנציאליים, חברת התעופה האמריקנית, דלתא איירליינס, וחברת התשתית התחבורתית האיטלקית, קבוצת אטלנטיה. שלוש החברות הביעו עניין להשקיע במיזם השיקום של אליטליה, אך עד עצם היום לא הושג הסכם, והמועד החדש להשלמת התוכנית, שהוכתב ע"י משרד התעשייה האיטלקי, הוא 21 בנובמבר.

והנה, השבוע חלה תפנית מפתיעה, עפ"י הדיווח ביומונים האיטלקיים, 'קוריירה דלה סרה' ו'לה רפובליקה', וקבוצת לופטהנזה שבה לתמונה, כששלחה מכתב לשר התעשייה האיטלקי ולחברת הרכבות, המנהלת את תוכנית השיקום, והודיעה כי היא מוכנה להשקיע באליטליה המחודשת.

עפ"י האתר של 'קוריירה דלה סרה', לופטהנזה מוכנה להשקיע בין 170 ל-200 מיליון אירו, ואילו עפ"י 'לה רפובליקה', היא מוכנה להשקיע 150 מיליון אירו.

הצעתה של קבוצת לופטהנזה עשויה להיות רלוונטית במיוחד, שכן חברת דלתא אייר ליינס מוכנה להתחייב על השקעה של 100 מיליון אירו בלבד.

נראה כי תוך 3 שבועות תושלם סופסוף תוכנית השיקום של אליטליה, ואולי לופטהנזה, קבוצת התעופה הגדולה באירופה, עשויה להרחיב משמעותית את הדומיננטיות שלה ביבשת.

נושאים שמוזכרים בידיעה