אל על צפויה לחתום הסכם קוד שייר עם קניה איירוייס

ההסכם אמור להיות מבוסס על טיסות חברת התעופה האפריקאית שכפי שנחשף השבוע בפספורטניוז בדרך להפעלת 3 טיסות שבועיות בין נתב"ג לניירובי

צילום 123rf

חברת אל על צפויה לחתום הסכם קוד שייר (Code Share) עם חברת התעופה קניה איירוייס , כך נודע ל'פספורטניוז'.

כפי שנחשף לראשונה השבוע בפספורטניוז, מנכ"ל חברת  קניה איירוייס, סבסטיאן מיקוש, אמור להגיע לישראל בסוף כדי להשלים את הדיונים על הפעלת קו התעופה החדש בין ניירובי לנתב"ג. בכוונת קניה איירווייס להפעיל 3 טיסות שבועיות בין ניירובי לנתב"ג על מנת לנגוס בנתח התיירות הישראלית ההולכת וגדלה בשנים האחרונות לאפריקה.

ההסכם בין חברות התעופה אמור להיות מבוסס על טיסות קניה איירוייס.

חברת  קניה איירוייס נמצאת בהתאוששות בשנתיים האחרונות.  בתחילת יוני אשתקד גייסה ממשלת קניה את המנכ"ל המנוסה של חברת לוט הפולנית, סבסטיאן מיקוש והפקידה בידיו את ניהול חברת התעופה תוך סיוע פיננסי בהתמודדות עם גרעון של כמיליארד דולר עקב תכנית הצטיידות ומתקפות טרור.

לפי מקורות בקניה, מיקוש מעוניין לפתוח את הקו בין בירת קניה לישראל כבר בתקופה הקרובה לאחר קבלת האישורים הנדרשים, אך עפ"י הערכות, הקו צפוי להיפתח רק במרוצת החודשים הקרובים.

קניה איירווייס תפתח קו טיסות חדש מניירובי לניו יורק,  מהלך חשוב ומשמעותי לחברת התעופה האפריקאית שמתרכזת בחודשים האחרונים בהכנות האחרונות להשקתו. מיקוש, המכיר היטב את תעשיית התעופה בישראל בזכות תפקידו הקודם בחברת לוט, מודע היטב לפוטנציאל של השוק הישראלי, ועל פי הערכות ירכז מאמצים ומשאבים בחודשים הקרובים להשקת הקו בין נתב"ג לניירובי.