בכיר ב-IATA: דרכון הבריאות הדיגיטלי יופץ לחברות התעופה הגדולות בחודש מרץ

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
מנהל מוצרי הבטיחות של ארגון התעופה הבינלאומי IATA, אלן מאריי היידן, מבשר: "יש לנו צוותים שעובדים 12 שעות ביום בכדי לגרום לדרכון הבריאות הדיגיטלי לקרות ולנסות לפתור את הבעיה בתעשייה הזו". איך זה בדיוק יעבוד?
דרכון ירוק
דרכון ירוק. צילום: 123rf

“רוב חברות התעופה הגדולות בעולם ישתמשו בדרכון הנסיעות הבריאותי הדיגיטלי החל מחודש מרץ”, כך אומר מנהל מוצרי הבטיחות של ארגון התעופה הבינלאומי IATA, אלן מאריי היידן.

ה-Travel Pass של IATA הוא למעשה אפליקציה בטלפון הנייד, בה הנוסעים יאחסנו וינהלו את האישורים המאומתים שלהם לבדיקות ולחיסוני קורונה ויציגו אותם לחברות התעופה ולרשויות הביטחון.

“יש לנו צוותים של אנשים שעובדים 12 שעות ביום בכדי לגרום לזה לקרות ולנסות לפתור את הבעיה בתעשייה הזו”, אומר היידן בנאום אלקטרוני. עוד לדבריו, IATA פיתחה את הדרכון הייחודי, Travel Pass, בתגובה למגפת הקורונה ובנתה אותו על גבי פתרונות קיימים כולל Timatic, מוצר המשמש את חברות התעופה וסוכני הנסיעות במשך למעלה מ-50 שנה לאימות מסמכי הנסיעה של נוסעים.

היידן מוסיף ואומר כי “Travel Pass התפתח במהירות גם משום שהוא הרחבה של יישום הזהות נטול המגע, שפותח בשותפות עם חברת Evernym, מפתחת פתרונות זהות דיגיטלית. המאפיין העיקרי של Travel Pass הוא אפליקציה בטלפון הנייד המסייעת לנוסעים לאחסן ולנהל את האישורים המאומתים שלהם לבדיקות או לחיסוני קורונה”.

עוד לדבריו, “אחד האתגרים בבדיקות עד כה הוא הזמן שלוקח לאמת בפועל את הבדיקות, וכן ריבוי הבדיקות המזויפות. אנו זקוקים לביטחון בתוצאות הבדיקה ובתוצאות החיסון, ואז נוכל להתחיל לפתוח את המגבלות על הגבולות”.

מנהל הפיתוח עסקי בחברת Evernym, ג’יימי סמית’, אומר כי “האישורים הניתנים לאימות הם מאובטחים יותר מסוגים אחרים של מסמכים דיגיטליים מכיוון שהנתונים קיימים ‘בקצה’ ולא במסד נתונים מרכזי ובניגוד לנייר אנו מקבלים את ההזדמנות לבדוק סימני מים דיגיטליים”.

עוד נמסר כי מערכת דרכון ה-Travel Pass של יאט”א כוללת ארבעה מרכיבים:
1. הצגת דרישות הבריאות המאפשרת לנוסעים למצוא מידע מדויק על הדרישות, הבדיקות והחיסון, ותסייע לנוסע לקבוע את סוג הבדיקה והתזמון המתאימים למסלול הנסיעה.
2. מוצגת רשימה של מרכזי בדיקות וחיסונים כדי שנוסעים יוכלו למצוא מעבדות העומדות בדרישות מדינת היעד.
3. IATA ו-Evernym בנו אפליקציה המאפשרת למעבדות לשלוח תוצאות בדיקות או אישורי חיסון בצורה מאובטחת לנוסעים.
4. במערכת האפליקציה לצרכן, אפליקציית IATA Travel Pass, בה משתמשים הנוסעים כדי לאחסן גרסה דיגיטלית של הדרכון שלהם ותוצאות הבדיקה, נוסעים ישתפו תוצאות אלו עם חברת התעופה והרשויות ביעד.

“כל המטרה שעומדת מאחורי זה היא שנוסע יכול לעבור את כל הדרך למטוס מבלי צורך להציג פיזית מסמכים”, אומר היידן.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

5 מחשבות על “בכיר ב-IATA: דרכון הבריאות הדיגיטלי יופץ לחברות התעופה הגדולות בחודש מרץ”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה