שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

"בעידן הקורונה זו טעות גדולה להזמין חופשה באינטרנט"

איציק פנסו, מנכ"ל רשת פלאנטו המונה כ-80 משרדי נסיעות קטנים לפספורטניוז: "גם צעירים שיצטרכו עכשיו לשבת ולקרוא את כל האותיות הקטנות לפני שהם מזמינים חופשה בעידן הקורונה, יעדיפו שסוכן נסיעות יעשה זאת במקומם". שובו של סוכן
איציק פנסו
איציק פנסו. צילום: אביב טרופר

היו שהספידו את סוכן הנסיעות. אמרו שבעידן האינטרנט עם המגוון העצום והמחירים הזולים בהינף מקלדת, אפשר ואף רצוי לדלג על שירותיו של סוכן הנסיעות הכרוכים בעמלה. והשאלה הנשאלת כעת, האם זו תמונת המצב גם היום בעידן הקורונה? אם אתם שואלים את איציק פנסו, מנכ"ל רשת "פלנאטו" המייצגת כ-80 משרדי נסיעות קטנים ובינוניים, הסוכן חוזר, ובגדול. "משרדי הנסיעות הקטנים והבינוניים שישרדו את משבר הקורונה ירוויחו בגדול", הוא אומר בראיון לפספורטניוז. "ירוויחו כי תהליך המכירה היום בעידן הקורונה נעשה הרבה יותר מורכב. זה כבר לא להיכנס לאינטרנט ולהזמין. גם צעירים שיצטרכו עכשיו לשבת ולקרוא את כל האותיות הקטנות על המגבלות והדרישות בכל מדינה, יעדיפו שסוכן נסיעות יעשה זאת במקומם. היום יותר מתמיד, יש מקום לסוכן הנסיעות המסורתי".

כמה משרדי נסיעות ברשת לא שרדו עד כה את המשבר?

"כמו כולם גם המשרדים ברשת שלנו ירדו לאפס הכנסות. מצב שלא הכרנו ממשברים אחרים בעבר. היו צלילות אבל לפרקי זמן קצר. כאן כבר מתחילת המשבר הבנו שהולכים כנראה למשהו ארוך. חוסר הוודאות וחוסר המידע יצרו כאוס. נכון לעכשיו, רק משרד אחד הודיע לנו שהוא סוגר בגלל המשבר. המשרדים ברשת שלנו הם משרדים ותיקים. בעלי המשרדים, חלקם מבוגרים ולחלקם אין דור המשך בעסק. הקורונה מהווה זרז עבורם האם לצאת מהביזנס או להילחם להישאר בביזנס".

האם אתה חושש מקריסה של משרדי נסיעות ברשת?

"אני חושש מקריסה של עסקים בענף בכלל וגם אצלנו בפלאנטו. לצערי אני לא רואה שהמדינה נרתמת כרגע לטובתנו. הענף שלנו נכנס ראשון למשבר ויצא ממנו אחרון. זה ידוע לכולם".

האם המדינה לדעתך עושה מספיק כדי לסייע לענף?

"המדינה צריכה וחייבת לסייע לתעשייה ולו בגלל העובדה שלפני הקורונה התעשייה הזו הכניסה לה הרבה מאוד כסף. קטר כלכלי שהניע את המשק. המדינה חייבת להתעורר מהר ולסייע לתעשייה. כל עוד קיימת חובת בידוד לא נוכל לחזור לעבוד. כולם מוכנים לחזור לעבוד: סוכני נסיעות, חברות תעופה, רשות שדות תעופה ורק המדינה לא. המדינה דאגה למכונות הנשמה לחולים אבל מכונות הנשמה לחולים כלכליים אין בנמצא". (בשבוע הבא צפויה הפגנת ענק ואוהל מחאה של סוכני נסיעות מול משרד האוצר בירושלים. ס.פ.ז).

יוצאים להפגין בענף התיירות
"המדינה דאגה למכונות הנשמה לחולים אבל מכונות הנשמה לחולים כלכליים אין בנמצא". צילום: 123rf

האם אתה מסכים עם הטענות לפיהן למדינה יש אינטרס לא לפתוח את השמיים כדי שהישראלים יבזבזו כאן את כספם?

"אני לא מסכים עם הדעה הזו. לא הגיוני בעליל לייצר כלכלה סגורה כדי שהישראלים יבזבזו כאן את כספם. ההכנסה הפנויה של אנשים רבים נפגעה וגם התיירות הנכנסת שווה הרבה מאוד כסף למדינה לכן זה לא הגיוני. נכנסו לפה תיירים במאסות גדולות והכלכלה פרחה, אי אפשר להתעלם מזה".

כיצד פלאנטו מסייעת למשרדים ברשת?

"כבר בתחילת המשבר הקמנו צוות הדרכה שערך מפגשי זום לכל מנהלי המשרדים. הדריך אותם איך להתנהל בנושאים שונים כמו תשלומים ל-BSP. דברים טכניים שחלק מבעלי המשרדים לא היו חשופים להם קודם לכן. בסופו של דבר כל מנהל משרד קיבל את ההחלטות העסקיות שלו בעצמו, אבל אנחנו נתנו להם את הכלים לקבל את ההחלטות. אנחנו שייכים לרשת בינלאומית 'לופטהנזה סיטי סנטר' ומתחילת המשבר היינו איתם בקשר. קיבלנו פידבק ממשרדים מכל העולם – מה קורה אצלם ואיך הם מתמודדים עם הירידה בתנועה ועם ההחזרים ללקוחות. שיתפנו במידע הזה את מנהלי המשרדים. התחושה שאתה שייך לקבוצה מאוד גדולה נותנת תמיכה וגם חוכמת ההמונים עוזרת. יש הרבה שיח בתוך הרשת. אתה לא לבד במערכה. החל מאמצע חודש מאי כשהתחלנו לשמוע באירופה שהולכים לפתוח את גבולות ביוני יצאנו עם קמפיין פנימי לקראת החזרה לשגרה. איך לנהל הוצאות, איך להגדיל רווחיות על יד עיבוי תיקי לקוחות, איך להתמקד במוצרים רלבנטיים. כלומר, יותר חופשות במקומות פתוחים כמו כפרי נופש, יאכטות ועוד ופחות נסיעות עסקיות. מקומות עבודה לא ירצו לסכן עובדים ויעדיפו כי גם יש עכשיו זום".

 

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

15 תגובות

 1. כשהייתי צריך את הסוכן שלי הוא נשלח לחל"ת. זלזלתם בנו כשהכי היינו צריכים אתכם – אין זכות קיום לאף סוכנות שלא נתנה שירות 24\7 במהלך המשבר.

  1. כנ"ל. גם אני לא הצלחתי לתפוס את הסוכן בחברת נסיעות גדולה מאוד. העבירו ממחלקה למחלקה ובצור קשר הבטיחו בהודעה אוטומטית שיחזרו ובסופו של דבר אין לי שום תשובה אמיתיית וסגורה על כל הכספים ששילמו דרך הסוכנות. בפעם הבאה אשקול טוב טוב אם להשתמש בסוכן.

   1. איזו חברה? מפלאנטו?
    אני בספק.
    גם סוכן נסיעות צריך לדעת לבחור

  2. יובל, גם אתה היית עובד על 0 הכנסות?
   למה שלא תבוא בטענות לחברות התעופה שמונעות כסף ביודעין ולא מאפשרות לסוכני הנסיעות לעשות את עבודתם?

  3. אני סוכן ולא רק שעניתי ועונה לכולם , גם עבדתי שעות נוספות ללא תמורה כדי לעשות הכל למען החזרת כספיים של לקוחות. יש ויש
   הקבוצה שלי בפייסבוק שעוזר גם מכל הלב : בגדול טסים בזול. מוזמנים להצטרף

 2. אפשר לסכם את הכתבה הזאת במילה אחת: "רלוונטיות". כל עוד הסוכן יהיה רלוונטי ללקוח, המקצוע ימשיך להתקיים, הייתי ממליץ למר איציק פנסו לתת לסוכנים שלו שיעורים באיך לגרום לסוכני הנסיעות להיות "רלוונטיים". אחרת גם רשת פלנאטו תפסיק להיות רלוונטית. אשמח לעזור בעניין.

 3. רוב משרדי הנסיעות שזה כולל את משרדנו נשארו
  קשורים ללקוחות המשרד שיכולים לקבל מענה בכל
  שעות היממה.
  לצערי מדינת ישראל מפנה עורף לענף התיירות
  הנכנסת והיוצאת ,
  התעלמות מענף התיירות תגרום לנזקים כבדים
  לכלכלת ישראל .

  1. רמת השרות והידע הרחב של סוכן הנסיעות , אינה בר השואה לעבודה עצמית מול מנועי האינטרנט באשר הם.
   כל זמן שהספקים תעופה, מלונות,רכבים, בטוחים,טיולים ועוד משקיעים בסוכני הנסיעות (וזה המצב) יש יתרון לסוכן הנסיעות. הסוכן לא צריך להיות זמין 24/7 כמו שהרופא , העו"ד וכל בעל תפקיד אחר לא זמין, אלא במקרים דחופים.
   מי שמצפה שבמשבר הראשוני של הקורונה יעמוד צוות מלא של משרד נסיעות עם -0- הכנסות ויתן שרות, כנראה שהקורונה למזלו עברה רחוק ממנו. בסוף כוחות השוק יצדיקו למי יש או למי אין זכות קיום.
   נזכיר כי כל אתרי האינטרנט, שאינם של בעלי המוצר, הם אתרים של סוכני נסיעות שבהרבה מקרים אין נגישות שכה כמהים אילה בני האנוש, לצד זמינות מידע . בהצלחה ובריאות ושמחה תמיד

 4. עפרה עשור מנהלת סוכנות נסיעות אפרת תור מרשת פלאנטו הגיב:

  משרדנו כמו יתר משרדי רשת פלאנטו, נשארו בקשר עם הלקוחות, אנו מטפלים בבקשות ההחזרים ודואגים לתת מענה ללקוחותינו בכל שעות היממה,
  הלכידות הרשתית של רשת פלאנטו הוכיחה את עצמה בימים אלו, ערכנו פגישות זום לחברי הרשת בנושאים רבים ומגוונים, התמודדות עם המשבר והערכות ליום שאחרי, בתקוה שיגיע במהרה…
  מצטרפת לחבריי על כך שלצערנו שמדינת ישראל מפנה עורף לענף התיירות ולא נותנת מענה הולם למשבר.

 5. הכי חשוב ובלי שום קשר שהלקוח שעובד מול סוכן קבוע יקבל את השרות גם אם המשרד סגור
  לשמחתי נתתי שרות 24/7 כולל החזרים על ביטולי טיסות לכל לקוחותיי הקבועים

 6. אין ספק שהעבודה שלנו תהייה מעורכת יותר בזמנים כאלה וגם כאשר הקורונה תחלוף. אנחנו לא מוקד בהודו שעונה באנגלית עילגת ומפנה בעדינות לאתר לביצוע הזמנה.
  אנחנו פה ונשאר פה, אין תחליף לדבר האמיתי.

 7. אנחנו כאן ,היינו כאן ,ונהיה כאן ,אנחנו נותנים שרות וניתן שרות באפס הכנסות ,וכיפאק לאיציק מנכל רשת פלאנטו שיודע תמיד לתת את המילה ואת העצה הנכונה בכל זמן ובכל מצב ,אין טיסות יש עסקים

 8. איציק ורשת פלאנטו הם רשת הבטחון האמיתית של הסוכנים, כמה השקעה, כמה טיפול ועזרה. לא מקנא במשרדים קטנים או בינוניים שצריכים להתקיים בימים אלו בלי מטרייה של רשת כמו פלאנטו. גם בעתיד פלאנטו פורסת רשת עצומה של כלים למשרדים שרוצים להתקיים בתקופהקשה כזו. חזקו ואמצו איציק והצוות!

 9. איציק פנסו נכבדי וידידי
  כסוכן נסיעות ותיק מאד וללא ספק וכידוע לך היטב
  גם מהבולטים בענף הייתי שמח סוף סוף לקיים עימך
  פגישה ולא באמצעות הזום ,
  ב"ה כולי תקווה רבה לפוגשך בירושלים
  בירת ארצנו היקרה ועומד בראש המחנה,
  אני כמובן לצידך ולרשותך 24/7 …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

רוצים לדעת כל מה שחם בתיירות ותעופה?

הצטרפו לניוזלטר ותקבלו את החדשות והעדכונים של עולם התיירות והתעופה לתיבת המייל

פרסומים נוספים מאותה קטגוריה

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.