חברת "קובלט אייר" הפסיקה את כל טיסותיה

פרסום ראשון: חברת התעופה הקפריסאית "קובלט אייר" המפעילה גם טיסות לישראל, הודיעה על ביטול כל טיסותיה מהלילה האחרון בשעה 23:50 זאת לאחר שמו"מ שקיימה להחלפת בעלים לחברה נכשל. טיסת החברה הלילה מלרנקה לישראל בוטלה

קובאלט אייר תפעיל טיסה יומית ללרנקה. צילום: 123rf צילום: 123rf

חברת התעופה "קובלט אייר" (Cobalt Air) מפסיקה לטוס הלילה בחצות (ד').

ביומיים האחרונים, פרסמנו ב'פספורטניוז', על קשיים כספיים של חברת התעופה הקפריסאית, ועל מגעים שניהלה החברה עם תאגיד אירופי, שהביע עניין להשקיע בחברה ולהפוך לבעליה העיקריים, במקום המשקיעים הסיניים, שהחליטו להפסיק להזרים כספים לחברה.

והערב הודיעה קובלט אייר על החלטתה להפסיק את טיסותיה בחצות בעקבות הכישלון להגיע להסכם עם המשקיע האירופי, עימו התנהלו מגעים ביומיים האחרונים.

עפ"י דיווחים בקפריסין בחשבונות החברה נותרו 15 מיליון אירו, שישמשו לתשלום משכורות לעובדים. משרד התחבורה הקפריסאי, המודע לקשיי החברה, הבטיח שהנוסעים לא ייפגעו עקב הפסקת הפעילות של החברה.

טיסת החברה הלילה, שהיתה אמורה להמריא לאחר חצות מלרנקה לנתב"ג בוטלה וטיסת הבוקר מנתב"ג ללרנקה צפויה אף היא להתבטל.

חברת הלואו קוסט שבסיסה בלרנקה קפריסין, הוקמה לאחר קריסתה של סייפרוס איירווייס שחדלה לפעול בחודש ינואר 2015, והגדירה את עצמה כ- "New Generation Airline". החברה ביצעה את טיסתה המסחרית הראשונה ב-7 ביולי 2016.  קובאלט אייר, מפעילה טיסות מלרנקה לנתב"ג מאז חודש מרץ 2017.

החברה לה 6 מטוסים, הפעילה 23 קוים ובינהם ליוון (אתונה, סלוניקי, הרקליון וחאניה), בריטניה (לונדון, בירמינגהם, מנצ'סטר, ניוקאסל, קארדיף וגלאזגו), צרפת (פריז), אירלנד (דבלין), ובלגיה (בריסל).

בהודעת החברה הערב באתר האינטרנט שלה היא מתנצלת בפני ציבור הנוסעים ומעדכנת כל טיסות החברה מבוטלות החל מה-17/10 בשעה 23:50. "לנוסעים המחזיקים ברשותם כרטיס טיסה של החברה לתאריך 18 באוקטובר מומלץ שלא להגיע לשדה התעופה בלרנקה משום ששום טיסה של החברה לא תפעל ועובדי "קובלט אייר" לא יהיו כלל בשדה". לגבי החזרים לנוסעים המחזיקים ברשותם כרטיסי טיסה, קוראת החברה ליצור קשר עם חברות כרטיסי האשראי או עם סוכן הנסיעות.

תגיות: "קובלט אייר"

 

 

 

 

נושאים שמוזכרים בידיעה