משרד הבריאות בוועדת הכלכלה: כרגע אין כוונה לסגור את נתב”ג או לצמצם טיסות

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
את הדברים מסרה לוועדה ראש מטה בריאות הציבור במשרד הבריאות, אילנה גנס, בתגובה לשאלת יו"ר הוועדה, מיכאל ביטון, שביקש דיווח על התכניות העתידיות. עוד אושר בוועדה, תיקון הנוגע לחובת הניקוי והחיטוי של כלי טיס לפיהן פעולות הניקוי יבוצעו אחת ל-7 ימים במקום אחת ל-24 שעות כיום
יו"ר ועדת הכלכלה של הכנסת. צילום: דוברות הוועדה

ועדת הכלכלה של הכנסת, בראשות ח”כ מיכאל ביטון, אישרה היום (שלישי) את בקשת הממשלה לתקן את התקנות העוסקות בהגבלות על הפעלת שדות תעופה וטיסות.

לפי התקנות שאושרו נקבע כפי שכבר פורסם כי הכניסה לטרמינל הנוסעים תתאפשר רק לעובדים או לנוסעים 4 שעות לפני הטיסה או למלוויו של קטין או של אדם עם צרכים מיוחדים אחרים. נוסע או מלווה שיפרו את התקנה, צפויים לקנס מנהלי של 500 שקלים.

עוד אושר תיקון הנוגע לחובת הניקוי והחיטוי של כלי הטיס, שנועדו להתאים את התקנה להנחיות האירופאיות, לפיהן פעולות הניקוי יבוצעו אחת ל-7 ימים במקום אחת ל-24 שעות כיום, אלא אם לפי ניהול סיכונים נמצא שיש להגביר את הדירות או אם לא נעשה שימוש בכלי הטיס להטסת נוסעים. כמו כן, ההגבלות הכלליות על הפעלת שדות תעופה, שבתוקף בשינויים עוד מאז אוגוסט 2020, הוארכו ב-28 ימים נוספים עד 23 באוגוסט 2021.

היו”ר ביטון אמר כי התיקון מקובל והגיוני נוכח העלייה בתחלואה ולדברים הצטרפה גם ח”כ לימור מגן תלם. עם זאת, היו”ר ביטון ביקש לדעת האם, על רקע אותה עלייה בתחלואה, ישנה כוונה להגביל עוד את התנועה בנתב”ג או את תנועת הטיסות. “מצד אחד ממליצים לאנשים לא לטוס, אך מצד שני עם ישראל אוהב לטוס ומגיע לו אחרי שנה וחצי של קורונה”, אמר.

ראש מטה בריאות הציבור במשרד הבריאות, אילנה גנס, אמרה כי ההגבלות עליהן הוכרז עד כה נועדו לצמצם תחלואה מיובאת וכניסת וריאנטים חדשים. לדבריה, אחת לשבוע מתקיימת הערכת מצב, שלאחריה מתעדכנת רשימת המדינות עליהן חלה הגבלת יציאה או אזהרת מסע חמורה. היו”ר ביטון התעקש לקבל התייחסות לגבי עתיד הפעילות התעופתית, וגנס השיבה כי כרגע אין כוונה לסגור את השדה או לצמצם טיסות.

כאמור, בתום הדיון אושרו התקנות פה אחד, בתמיכת היו”ר ביטון וח”כ מגן תלם.

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.