שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

חברות תעופה חוזרות לישראל: מי יהיו הנוסעים?

כמעט כל חברות התעופה הזרות השעו את טיסותיהן לארץ עקב סגירת הגבולות, ואט אט חלקן כבר מודיעות על חידוש הקווים לנתב"ג. אילו חברות כבר הודיעו על חזרתן לארץ ומתי יתחילו לטוס? הבעיה הגדולה היא הגבולות הסגורים והתקנות החלות על הנוסעים
צילום: 123rf
צילום: 123rf

חברות תעופה מעטות, אומנם בתדירות מצומצמת אך בלא הפסקה, טסות עדיין בקווים לישראל: יונייטד איירליינס, אתיופיאן איירליינס ואוקראין אינטרנשיונל.
בימים האחרונים, לאור הסרת הסגר והקלה על המגבלות בארץ, חברות תעופה שונות החלו להודיע על תוכניותיהן לחדש את הטיסות לישראל.
החברות הראשונות, שהודיעו כבר כי יחדשו את טיסות הנוסעים לישראל, הן בריטיש איירווייס, דלתא איירליינס, אליטליה, אייר קנדה, אייר פורטוגל, ו-וויזאייר. 
חברות התעופה מבטיחות שהן תשמורנה על כל הכללים המתחייבים ממגפת הקורונה, הן לפני הטיסה והן במהלך הטיסה, כולל ריחוק חברתי ומסכות מגן בתא הנוסעים, וכמובן, כל הטיסות כפופות לאישורים רגולטוריים, הן במדינות המוצא והן בישראל.

נשאלת השאלה: מי יטוס בטיסות המחודשות כבר בסוף השבוע הקרוב?

החל ב-18 במרץ מדינת ישראל אוסרת על כניסת זרים לישראל, עפ"י התקנה, שנמסרה לכל חברות התעופה: "רשות האוכלוסין וההגירה של ישראל תסרב כניסה לישראל של כל נוסע שאינו אזרח או תושב ישראל מלבד כאלה שקיבלו אישור מפורש מרשות האוכלוסין וההגירה. חברת התעופה אחראית להחזיר בחזרה כל נוסע שכניסתו ארצה סורבה".

כידוע, עפ"י התקנות האחרונות של משרד הבריאות, כל ישראלי שמגיע לארץ נלקח לבידוד של 14 יום במלוניות ייעודיות של משרד הבריאות.

נראה כי מרבית הישראלים, שרצו לחזור לארץ, עשו זאת בחודש האחרון באמצעות טיסות חילוץ של חברות התעופה הישראליות או של סיטונאי תיירות ישראלים, וככל הנראה, לא יזדקקו במיוחד לטיסות המחודשות הסדירות של החברות הזרות.
ב-1 במאי וויזאייר תתחיל, עפ"י הודעתה, להפעיל את הקו בין וינה לתל אביב, ואילו בריטיש איירווייס, שאמורה הייתה גם היא להפעיל בתחילת מאי את הקו בין לונדון לת אביב, דחתה את תחילת הטיסות ל-16 במאי.
תיירים, ככל הנראה, לא יגיעו, גם אם רשות ההגירה תבטל את האיסור בימים הקרובים, ונראה כי גם ישראלים לא ימהרו לטוס ללונדון או לווינה, שעדיין סוגרת גבולות לנוסעים, שאינם אזרחי האיחוד האירופי. ואם בכל זאת יטוסו, הם מודעים לכך, כי עם חזרתם יישלחו לבידוד, אלא אם כן ישונו הכללים.
ב-8 במאי גם דלתא אייר ליינס חוזרת לטוס לארץ מניו יורק בתדירות של 5 טיסות שבועיות, וככל הנראה, ישראלים ויהודים אמריקניים יאיישו את הטיסות, עם כל המגבלות הכרוכות בכך, בדומה לטיסות של יונייטד איירליינס.
יונייטד, כאמור, ממשיכה להפעיל באופן סדיר משך כל המשבר את הקו לניו יורק, וב-20 במאי היא גם מתכוונת לחדש את פעילות הקו לסן פרנסיסקו.
בהמשך, מתחילת חודש יוני, עפ"י הודעות חברות התעופה, גם אייר קנדה, אליטליה, אג'יאן איירליינס ואייר פורטוגל, חוזרות להפעיל טיסות סדירות לארץ, וככל הנראה, בימים הקרובים נשמע על חברות נוספות המתכוננות לחדש את טיסותיהן לארץ.
יחד עם זאת, ראוי לציין, כי כל ההודעות של חברות התעופה הן בגדר תוכניות בשלב זה, תלויות בהתפתחות מגפת הקורונה בארץ ובארצות המוצא, ובעיקר כפופות לאישורים רגולטוריים של רשויות התעופה.

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

6 תגובות

  1. האם כץ וסמוטריץ ולוין יתנו להם מענקים על הטיסות.מדינת אוכלת יושביה

    1. למי שאין לו דרכון ישראלי אסור יהיה להיכנס לארץ עד סוף מאי. אחר כך זה תלוי במפות הקורונה. חפשו ארצות עם מפת קורונה נקייה, ותדעו מה יפתח קודם.

  2. בריטיש איירווייז אשר פירסמה טיסות לארץ החל מ 1/5 הורידה נכון לעכשיו את כל הטיסות עד ל 16/5 , גם איזי גט הוסיפה את הטיסה הראשונה רק לסוף מאי, אלעל שהייתה אמורה להתחיל טיסות לכאן, ללונדון, ב 3/5, גם היא ביטלה את טיסותיה

  3. השאלה מה לגבי ישראלים הרוצים להגיע לשבוע שבועיים לארץ בסוף יוני תחילת יולי האם גם יהיו חיבים בבידוד 14 יום כאן וגם במדינה באירופה אליה יחזרו?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

רוצים לדעת כל מה שחם בתיירות ותעופה?

הצטרפו לניוזלטר ותקבלו את החדשות והעדכונים של עולם התיירות והתעופה לתיבת המייל

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.