שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter

"האם סגירת נתב״ג תגרום ל-3 מיליון איש ללכת להתחסן? המצב הזוי"

קובי קרני, יו"ר התאחדות סוכני הנסיעות, נגד ההחלטה להחמיר את ההגבלות על נתב"ג: "האם הווריאנט החדש בודק פספורטים האם זה ישראלי או תייר? הפאניקה שמחדירים לציבור נמשכת זמן רב עד כדי כך שהיא משיגה תוצאה שלילית"
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
יו"ר התאחדות סוכני הנסיעות קובי קרני
קובי קרני, יו"ר התאחדות סוכני הנסיעות. צילום: חן גלילי

קובי קרני, יו"ר התאחדות סוכני הנסיעות, זועם על ההחלטה להאריך את סגירת השמיים לתיירות נכנסת ואת חובת הבידוד על ישראלים השבים מחו"ל.

נזכיר כי במסגרת המאבק בהתפשטות זן האומיקרון, על כל השבים מחו"ל חלה חובת בידוד עם הנחיתה בישראל, מכל מדינה בעולם. ישראלים מחוסנים ומחלימים נדרשים לבדיקת PCR עם הנחיתה בארץ ולהיכנס לבידוד ביתי של 3 ימים. ביום השלישי לבידוד יש לבצע בדיקת PCR ולהשתחרר מהבידוד בכפוף לתוצאה שלילית. מי שלא יעשה את הבדיקה ביום השלישי כאמור נדרש להשלים בידוד מלא של 14 יום.

"זה מצב הזוי", אומר קרני לפספורטניוז. "אחרי שנתיים של מאבק בלתי פוסק ואחרי שבקיץ, בשיא העונה, ראש הממשלה קרא לישראלים שלא לצאת לחו"ל, עכשיו זה קורה שוב. כמו דה ז'ה וו, ראש הממשלה שוב קורא לישראלים לא לצאת לחו"ל ושוב מאריכים את ההגבלות שמלכתחילה היו בלתי סבירות ולא מידתיות".

עוד אומר יו"ר התאחדות סוכני הנסיעות, "כל נוסע שיוצא כיום מהארץ צריך לעשות בדיקת PCR לפני הטיסה לחו"ל ובחזרה מחו"ל ואז להיכנס לבידוד, בדרך כלל של יום או יומיים. אז שלא ידברו על מהלך גאוני או רדיקלי שעשו עכשיו. כל מה שעשו יש לו משמעות פסיכולוגית, בזה שהאריכו את הבידוד בעוד יום או יומיים, זה מה שיפתור את הבעיה כפי שהם טוענים? הם טוענים שזה יאפשר זמן לישראלים להתחסן. מה יקרה עכשיו? שפתאום בעוד 10 ימים עוד 3 מיליון ישראלים ילכו להתחסן? סגירת שדה התעופה תגרום לזה? מה פתאום. אז עוד 10 ימים, עוד פעם יסגרו את שדה התעופה ויאריכו אז את הבידוד בעוד יום".

עוד מלין קרני, "באירופה זה הגל הרביעי בעיקר, כאשר ברקע יש את הווריאנט החדש. פה בארץ, עברנו את הגל הרביעי בלי סגרים, זה נקרא לחיות עם הקורונה. האם הווריאנט בודק פספורטים, אם זה תייר או ישראלים?".

נזכיר כי התאחדות סוכני הנסיעות עתרה באחרונה לבג"ץ כנגד מה שקרני מגדיר, "הצעדים הבלתי סבירים ובלתי מידתיים שננקטו בצורה קיצונית. רק הפאניקה שמחדירים לציבור והיא נמשכת הרבה זמן עד כדי כך שהיא משיגה תוצאה שלילית. אנשים מתרגלים לפאניקה והלא מחוסנים יתרגלו לכך. אם הגורמים בממשלה לא יהיו יותר יצירתיים מאשר סגירת נתב"ג, הם לא יגיעו לתוצאות".

על הנזק שנגרם לענף כתוצאה מסגירת השמיים, אומר יו"ר התאחדות סוכני הנסיעות, "זה נזק לתעופה, לתיירות היוצאת, לתיירות הנכנסת, למורי הדרך, לעוסקים בהסעות אוטובוסים ולעשרות אלפי משפחות הנאבקות מחוסר פיצוי ומתקשות לסיים את החודש. משרדי נסיעות נסגרים אחד אחרי השני. הענף לא קיבל פיצוי מאז חודש יוני ויש מספר מארגני תיירות יוצאת שלא קיבלו פיצוי בכלל עד היום. קבעו קריטריון מחזור של 400 מיליון שקל ולכן, הם לא קיבלו שקל מענק מהמדינה".

קרני יוצא גם גד הקריאה של גורמים בממשלה לעוסקים בתיירות לעשות הסבה מקצועית, "בחלק מהמשרדים יש אנשים בגיל בוגר, מה בדיוק מצפה מהם המדינה? לאיזו הסבה? לאיזה מקצוע? איזה כלים המדינה מעמידה לאותם אנשים. יפה להגיד אין כסף תעשו הסבה. אני שומע על צעירים בענף שהלכו להיות שליחים, חלק הלכו ללמוד הוראה אבל מה עושים עם עוד עשרות אלפי עובדים? מי יעזור להם?".

רוצים לדעת כל מה שחם בתיירות ותעופה?

הצטרפו לניוזלטר ותקבלו את החדשות והעדכונים של עולם התיירות והתעופה לתיבת המייל

השאירו תגובה לפוסט

15 תגובות

  1. דברי איווט ליברמן מרושעים ומנותקים.
   ובעיקר אולי שיעשה הסבה מקצועית בעצמו, יותר פשוט.

 1. בגצ הגשת?
  אם לא נא לשבת בשקט ולהפסיק להציף את הרשת בדיבורים
  תודה

 2. הגיע הזמן למחוק להם את החיוך המטופש לצאת לרחובות ולהפגין ממש כמו בחו"ל

 3. יעזרו לכם העוסקים בתיירות כמו שעוזרים לזוגות הצעירים עם הדיור.
  אבל תתעודדו,תמיד תוכלו להיות שליחים.

 4. מחר נגיע להפגין!!
  כל מילה שאמרת בסלע!!

  ואם יש צורך אנחנו לא נשלם מיסים
  הרי הם לא נותנים לנו בזמן החרום
  מענקים.

 5. שום דבר לא ימנע ממני לטוס כמו ששום טיעון לא יגרום לי לי להתחסן

 6. אם הייתם אוכפים את התקנות ולא מוכרים לכל הלא מחוסנים יכול להיות שלא היה צריך לסגור כלום.תאוות הבצע הביאה אתכם למה שהיום

 7. ההיסטריה עובדת כמו בומרנג. העם הפסיק להאמין בהנהגה כולל משרד הבריאות ולכן אין היום דרך להגדיל משמעותית את מספר המתחסנים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

פרסומים נוספים מאותה קטגוריה

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.