סופית: לשכת מארגני תיירות נכנסת החליטה להגיש תביעה נגד רשת מלונות דן

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
זאת על רקע כוונתה של רשת מלונות דן לעבור לתמחור מחירי קבוצות מחו"ל בשקלים החל מחודש מארס 2022 .לאחר שדן לא התייחסה לפניות הלשכה בנושא, האסיפה הכללית של הלשכה נתנה אור ירוק ליועציה המשפטיים להכין תביעה
צילום: shutterstock

הנהלת לשכת מארגני תיירות נכנסת לישראל החליטה סופית להגיש תביעה מהותית נגד רשת מלונות דן, זאת על רקע כוונתה החד צדדית של דן לעבור לתמחר מחירי קבוצות מחו"ל בשקלים החל ממארס 2022.

לאחר שרשת דן לא התייחסה לפניות הלשכה בנושא, האסיפה הכללית של לשכת מארגני תיירות נכנסת נתנה אור ירוק ליועציה המשפטיים להכין את התביעה נגד רשת המלונות שבשליטת משפחת פדרמן.

בהנהלת הלשכה ציפו שברשת דן ידחו את המעבר לשקליזציה ובמסמך מפורט שנשלח בנושא לפני מספר חודשים לחברי הלשכה נכתב בין השאר, "תקוות מארגני התיירות לישראל כולם, כי מעבר לכל מחלוקת וויכוח אפשריים הודעת רשת דן בנושא השקליזציה, ראוי שתדחה עד חלוף המשבר אשר מטיל צל כבד על העתיד להיות, גם ללא האתגר העצום הכרוך בהודעת רשת דן. בכל האמור להלן אין כוונה להטיל דופי במקומה ומעמדה של רשת דן, שידועה באמות מידה של יושרה, הוגנות ומנהיגות עסקית וציבורית. את רחשי ההערכה והכבוד הבענו בהזדמנויות שונות ורבות. העניינים העקרוניים העולים מהודעת הרשת רלוונטיים, לעניות דעת הנהלת הלשכה, לכלל מערכות היחסים בשוק. צוק העיתים ועיתוי ההודעה מאלץ אותנו לדון בנושאים אלו בראי הודעת רשת דן כאמור".

באשר לשיקולים המסחריים נכתב, "למארגני התיירות לישראל אין עניין להתערב בשיקוליה המסחריים של הרשת והנהלת הלשכה מודעת היטב לרגישות החוקית הקיימת בפעילות איגוד עסקי בתחומים העלולים להיחשב כמנסים להשפיע על שיקולים מסחריים". עוד נכתב, "לכאורה מדובר בהחלטה טכנית עסקית פנימית של רשת בתי מלון ולצורך הדיון, כל רשת בתי מלון מרכזית. לו אכן כך היו פני הדברים, לא היו מארגני התיירות הנכנסת לישראל נזעקים".

עוד נטען נגד רשת דן, "משמעותה של הודעת הרשת, הלכה ולמעשה, היא דרישה להבטחת שער הדולר, על ידי ועל חשבון מארגני התיירות הנכנסת לישראל. טענת הסוכנים היא, כי הלקוחות בחו״ל יתנגדו לחתום עסקאות בשקלים לאור העובדה שחוזה שקלי יוצר אי וודאות מתמשכת, שאינה אפשרית בשוק המאורגן החותם עסקאות זמן רב מאוד מראש".

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

תגובה אחת

  1. רשת מלונות דן צודקת.
    המטבע בישראל הוא שקל חדש.
    כל תירוץ של הלשכה אינו רלוונטי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

רוצים לדעת כל מה שחם בתיירות ותעופה?

הצטרפו לניוזלטר ותקבלו את החדשות והעדכונים של עולם התיירות והתעופה לתיבת המייל

פרסומים נוספים מאותה קטגוריה

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.