שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter

מנכ"לית התאחדות סוכני הנסיעות ליו"ר ועדת הכספים: "אלפי מתפרנסים ניצבים על סף תהום"

טלי לאופר פנתה אתמול (שלישי) לח"כ משה גפני, יו"ר וועדת הכספים הזמנית של הכנסת. מנכ"לית התאחדות סוכני הנסיעות דורשת כינוס דחוף בוועדת הכספים בנושא הכרזה על ענף התיירות היוצאת והנכנסת כענף ייחודי החייב סיוע נקודתי.
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
טלי לאופר
טלי לאופר. צילום: סיון פרג׳

בהמשך לפניות של קובי קרני, יו"ר התאחדות סוכני הנסיעות לשרי האוצר, תחבורה ותיירות ופגישות של מנכ"לית ההתאחדות, טלי לאופר עם מנכ"ל הביטוח הלאומי ושרת התיירות, לאופר גם פנתה אתמול (שלישי) לח"כ משה גפני, יו"ר וועדת הכספים הזמנית של הכנסת.

לאופר דורשת כינוס דחוף בוועדת הכספים בנושא הכרזה על ענף התיירות היוצאת והנכנסת כענף ייחודי החייב סיוע נקודתי בטרם ימצאו את עצמם אלפי מתפרנסים על סף תהום.
לאופר כותבת בין השאר כי: "בימים אלו, בעוד מרבית ענפי המשק חזרו לפעול והחלו בתהליך של שיקום, צמיחה וחזרה לשגרה, נמצא ענף התיירות היוצאת והנכנסת, לאחר שיתוק של שנה, בשיא המשבר ללא יכולת להתאושש ולהשתקם באופן עצמאי, ללא יכולת העוסקים בו לתכנן קדימה וללא יכולת להבטיח לעובדים ביטחון תעסוקתי כלשהו.
מצב זה נגרם בשל שלל הסיבות שלהלן, הקשורות הן למגבלות המוטלות על ידי המדינה בכל הקשור לשער היציאה והכניסה שלה, קרי נתב"ג, והן למצב העגום והלא יציב ביתר מדינות העולם: מגבלות הפעלת נתב"ג אשר מצמצמות באופן דרמטי את מספר הנוסעים היכולים לבוא בשעריו, קריאות תכופות של משרד הבריאות לאזרחי המדינה להימנע מנסיעות לחו"ל
איסור על כניסת תיירים ארצה, אשר צפוי רק בחודש מאי להתחיל ולהיות מוסר לאיטו במגבלות נוקשות וספציפיות שאינן מאפשרות חזרה לתיירות נכנסת כבימים עברו.
הליכים וחסמים רבים המשתנים לעיתים תדירות ביציאת וכניסת נוסעים לרבות ביצוע בדיקות מרובות, בידוד ומגבלות על נסיעה עם ילדים".
עוד מוסיפה מנכ"לית ההתאחדות כי: "מצב התחלואה במדינות העולם אשר חלקן עדיין סגור לכניסת מבקרים והמגבלות הרבות באלו ששעריהן פתוחים.
אי הודאות בקרב העוסקים ובקרב הציבור בנוגע למגבלות המשתנות של כניסת ויציאת נוסעים מישראל למדינות שונות ובנוגע לסגירה ופתיחה של מדינות העולם האחרות עקב מצב התחלואה.
תחושת פחד אצל הציבור לנסוע בעולם אשר אינה צפויה לחלוף בעת הקרובה.
די בבחינת נתוני נתב"ג של חודש מרץ ואפריל 2021 בהשוואה לחודשים אלו ב 2019 על מנת להבין את גודל המשבר והמצוקה שהענף נמצא בו. כך לדוגמא, בחודש מרץ 2021 יצאו מהארץ כ 81,000 איש ונכנסו אליה כ 52,000 איש לעומת חודש מרץ 2019 במהלכו יצאו מהארץ כ 840,000 איש ונכנסו אליה כ 850,000 איש. באותו אופן, באפריל 2021 יצאו מהארץ כ 110,000 איש ונכנסו כ 140,000 איש לעומת חודש אפריל 2019 במהלכו יצאו מהארץ כ 840,000 איש ונכנסו אליה כ 1,000,000 איש".

לאופר אף מזהירה כי: "בעוד תכנית הסיוע ורשת הביטחון הכלכלי שיצרה הממשלה הנוכחית בעת המשבר צפויה להסתיים בחודש יוני, המשבר של החברות והעובדים בענף נמצא בשיאו, וכיום ברור לכל כי שום שינוי מהותי במצב לא יחול עד לחודש יוני או בעתיד הקרוב. אם לא יימשך הסיוע לענף יימצאו העסקים והעובדים בסוף חודש יוני ללא חמצן, ללא יכולת להמשיך להתקיים ולהתפרנס ואלפי משפחות צפויות לאבד את מטה לחמן.
יודגש, ענף התיירות היוצאת והנכנסת בישראל מונה בין היתר מאות עסקים קטנים ובינוניים, הפרוסים בכל רחבי הארץ, רבים מהם מהפריפריה, מהמגזר החרדי ומהמגזר הערבי, ורבים מאוד מהמועסקים בו, שכירים ועצמאים נמנים על אוכלוסיות בוגרות, אימהות חד הוריות ועסקים משפחתיים שכל פרנסת המשפחה נשענת עליהם, אשר עוסקים שנים אך ורק במקצוע זה ואשר יתקשו מאוד למצוא תעסוקה אחרת. מדובר באלפי מועסקים שפרנסתם תלויה לחלוטין בענף".
לאופר ממשיכה ומוסיפה: "מעבר לאינטרס האנושי וההומניטרי של אי הפקרת מתפרנסים לגורלם, הרי שישנו כאן אינטרס לאומי כלכלי מובהק לפעול להצלת הענף. התיירות הינה נכס לאומי כלכלי למדינה, מדובר בענף המכניס מטבע זר לאוצר המדינה, המייצר עשרות אלפי משרות, ישירות ובעקיפין, ענף שמשמר את מוקדי המשיכה של התיירות הנכנסת באזורים פריפריאליים בערים רבות בארץ. התיירות הינה גשר לדיאלוג בין העמים באזור ובין ישראל למדינות העולם. בנוסף, היעדר סיוע לעסקים אלו היום בצליחת תקופת המשבר משמעה הפקרת הצרכן הישראלי לחברות בינלאומיות ואתרי אינטרנט שאינן כפופות לחוקי הגנת הצרכן, אינן מעסיקות כאן עובדים ואינן משלמות מיסים למדינה.
לפיכך, נדרשת באופן דחוף הכרזה על ענף התיירות הנכנסת והיוצאת כענף ייחודי המצריך טיפול נקודתי ובראש ובראשונה קבלת החלטה על המשך לחל"ת של עובדי הענף והמשך סיוע באמצעות מענקים לחברות בענף".

התאחדות סוכני הנסיעות
"אלפי משפחות בסכנת התדרדרות אל מתחת לקו העוני". טלי לאופר: צילום: תמר מצפי

לאופר מסכמת ומבקשת מח"כ גפני:" ליזום דיון דחוף בוועדת הכספים הזמנית, בנושא הכרזה על ענף התיירות היוצאת והנכנסת, כענף ייחודי החייב סיוע נקודתי, בטרם ימצאו עצמם אלפי מתפרנסים ניצבים על סף תהום, ואלפי משפחות בסכנת התדרדרות אל מתחת לקו העוני".

רוצים לדעת כל מה שחם בתיירות ותעופה?

הצטרפו לניוזלטר ותקבלו את החדשות והעדכונים של עולם התיירות והתעופה לתיבת המייל

השאירו תגובה לפוסט

3 תגובות

  1. יש מלא עבודה בבתי מלון תיירות נכנסת אפשר להפנות את החלתים לשם

  2. מצאתי עבודה כטלפן בחברה פיננסית אין ברירה חייבים לשנות מקצוע

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

פרסומים נוספים מאותה קטגוריה

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.