צוותי עבודה של משרדי התחבורה והבריאות נערכים לפתיחת השמיים. מה כולל המתווה?

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
האם בקרוב נוכל לטוס? אחרי הסיכום בין רה"מ נתניהו והשרה רגב, צוותי עבודה של משרד התחבורה נערכים לפתיחת השמיים בשיתוף משרד הבריאות. נמסר כי הצוותים בונים יחד נוסחה שתאפשר חזרה לשגרת תעופה בצל הקורונה
שרת התחבורה
מירי רגב, שרת התחבורה. צילום: כנסת ישראל

בעקבות ההנחיה שהוציא הערב (א’) רה”מ, בנימין נתניהו, לשרת התחבורה, מירי רגב, להיערכות לפתיחת השמיים, מעדכן משרד התחבורה כי צוותי עבודה של המשרד נערכים לפתיחת השמיים בשיתוף משרד הבריאות. נמסר כי הצוותים בונים יחדיו נוסחה שתאפשר חזרה לשגרת תעופה בצל הקורונה. עוד נמסר כי למשרד הבריאות הוצגה התוכנית למתווה בידוד מקוצר של 5 ימים לנוחתים בישראל וחיוב בבדיקת קורונה לפני הטיסה לנוסעים שיגיעו ממדינות “אדומות”.

עוד נמסר כי משרד התחבורה כבר מכין את תכנית ההפעלה שתאפשר תעופה ישראלית בצל הקורונה. בהנחיית השרה רגב נפגשו בימים האחרונים גורמי משרד התחבורה עם צמרת משרד הבריאות, כדי להציג את המתווה להפעלת הטיסות. על פי המתווה יחולקו הנוסעים למדינות “ירוקות” ו”אדומות”, כאשר נוסעים ממדינות “ירוקות” שהוגדרו עם תחלואה נמוכה יחויבו ב-5 ימי בידוד בלבד עם נחיתתם, ונוסעים ממדינות “אדומות” יחויבו בנוסף גם בביצוע בדיקת קורונה מקדימה טרם הטיסה.

בסביבת השרה הדגישו כי המתווה יוצג לאישור ראש הממשלה לאחר אישורו ותיאומו מול שר הבריאות, יולי אדלשטיין, באמצעות עבודת המטה הנערכת בין מנכ”לי התחבורה והבריאות, המועצה לביטחון לאומי ורשות התעופה האזרחית. “הכוונה היא להכין את כל הרקע הנדרש על מנת למממש את הסיכום בין ראש הממשלה לשרה רגב, והכל בכפוף לנתוני התחלואה”.

במשרד הבריאות בוחנים כעת את התוכנית שהוגשה כאמור לאישור וצפויים להעביר בקרוב את ההתייחסות המקצועית על מנת לגבש את המתווה הסופי להפעלת מערך הטיסות בצל הקורונה.

בתוך כך נזכיר כי רשות שדות התעופה שוקדת בימים אלה על כתיבת מכרז להקמת מעבדה לבדיקות קורונה בנמל התעופה בן גוריון. המכרז צפוי להתפרסם בשבועות הקרובים. 

נתב"ג
בדיקת חום גוף באמצעות מצלמות טרמיות בנתב”ג. צילום: ספיר פרץ זילברמן

 

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר וגם, באפליקציה

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

9 מחשבות על “צוותי עבודה של משרדי התחבורה והבריאות נערכים לפתיחת השמיים. מה כולל המתווה?”

 1. רק שאלה
  אם סומכים על הבדיקות אז למה לא מספיק בדיקה וגמרנו?

  1. כי לא סומכים על הבדיקות. הבדיקות טובות רק לתקשורת וזהו. פארסה אחת גדולה!!

 2. מירי קפון

  מעולה, תבל ומלואה ינשקו לרגליך ביבי, מחכים להגיע, ישראל תופעה בעולם,
  שאפו ענק. השמים צריכים להיות פתוחים לעולם, העולם מחכה לנו.
  ביבי מלך !!!

 3. נוסע כחול לבן

  עם כל הכבוד לפתיחת השמיים. מקדמים כאן פתיחת שמיים לחברות התעופה הזרות. רוה”מ הנחה שהתעופה בישראל לא תעצר. בפועל עדיין חברות תעופה ישראליות לא קיבלו את הערבות הבנקאית למלווה. אז רצים לפתוח את השמים שהכסף הישראלי ילך לחברות הזרות. במקום לדאוג לחברות הישראליות ולכל המשפחות.

 4. די עם הקשקשת הזאת, בכל אירופה הקורונה מרימה ראש, הבריטים שוב שולחים את החוזרים מחו”ל לבידוד, מספיק. תפנימו שעד האביב / קיץ הבא אין חו”ל, תתמודדו עם המצב, תפתחו את התיירות בתוך ישראל, תמצאו לעצמכם חיים חוץ מאשר לדבר סתם על “פתיחת השמיים”. פתיחה לשם מה? להביא לפה עוד חולי קורנה, כמו המאות שהגיעו ליוון מבריטניה? על מה אתם מדברים בכלל?

 5. אולי תחשבו על פתיחת אולמות שיהיו חתונות עם מספר נורמלי וזוגות יוכלו להנשא, לפני פתיחת השמיים. לא ידוע מה יהיה המצב בחורף, אולי לא תהיה עבודה לאנשים, מאיפה כסף לנסוע?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

פרסומים נוספים מאותה קטגוריה

 • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה

אני מעוניין לקבל חדשות, עדכונים והודעות פרסומיות מפספורטניוז.