ג’ט איירווייס בצרות: ביטלה את טיסותיה הבינלאומית

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
הנושים של חברת התעופה ההודית הקורסת פרסמו מכרז לרכישת החברה ועד עתה קיבלו הצעות של חברות תעופה מובילות - קבוצת לופטהנזה, שותפות דלתא - אייר פראנס/ק.ל.מ וסינגפור איירליינס - וקרנות הון בינלאומיות

חברת התעופה השנייה בגודלה בהודו, ג’ט איירווייס, עומדת בפני קריסה סופית, לאחר קשיים כספיים וחובות עצומים, שצברה בשנים האחרונות עליהם פרסמנו בפספורט כבר בעבר.

מחברת תעופה אדירה ורבת פעילות, עם צי של 112 מטוסים ועוד 230 בהזמנה ויותר מ-400 טיסות ביום ל-65 יעדים פנימיים ובינלאומיים, החברה, החייבת לבנקים סכומים עצומים, נאלצת להשבית את מרבית המטוסים ולבטל את מרבית הקווים, וכיום היא מפעילה 14 מטוסים בלבד.

הטיסות הבינלאומיות של החברה ממומבאי, מניו דלהי ומבנגלור ללונדון, לאמסטרדם ולפריס, בוטלו לימים הקרובים “מסיבות תפעוליות” לטענת החברה, אך עפ”י תקנות התעופה של הודו, חברה המפעילה פחות מ-20 מטוסים אינה יכולה להפעיל טיסות בינלאומיות.

בחודש שעבר נאלץ מייסד החברה והיו”ר שלה, נארש גויאל, לפרוש מראשות מועצת המנהלים של החברה, ולמעשה הבנקים, בראשות הבנק הלאומי של הודו, הנושים הגדולים של ג’ט איירווייס, מנהלים כיום את החברה, והיא עדיין פעילה, בהיקף מצומצם מאד, כאמור, לאחר שנארש גויאל הפקיד את מניותיו כערבות לבנק פונג’אב.

לאחר שאפסו הסיכויים לשיקומה של החברה, קבוצת הנושים פרסמה מכרז פורמלי לרכישת חלק נכבד מהחברה הקורסת, בין 31.2% ל-75%, כשעדיין לא ידוע, אם נארש גויאל וחברת התעופה איתיחאד איירווייס, המחזיקים בחלק ממניות החברה, יהיו מוכנים למכור אותן.

המועד האחרון להגשת הצעות הרכש הוא סוף החודש, ועפ”י איסוף דוחות החברה, עד עתה ניגשו למכרז 3 גורמי תעופה מרכזיים: קבוצת לופטהנזה, שותפות דלתא – אייר פראנס/ק.ל.מ וסינגפור איירליינס, וכן 3 קרנות הון גדולות: TPG Capital, KKR ו-Blackstone.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה