שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

גלובל כנפיים ליסינג וחברת TUS האריכו את השלמת עסקת הרכישה לאמצע חודש אוגוסט

גלובל כנפיים סיימה את החצי השנה הראשונה עם הפסד של 1.764 מיליון דולר, הרבעון השני הסתיים עם הפסד של 1.284 מיליון דולר. על פי מתווה העסקה, גלובל כנפיים אמורה להזרים 5 מיליון דולר ל-TUS כאשר קנת' וולי המחזיק כיום בחברה יזרים כ-4 מיליון דולר ויחזיק ב-50.1% ממניות החברה
tus-תחכיר-מטוס-איירבוס של כנפיים
TUS AIR. צילום: דני שדה

חברת גלובל כנפיים ליסינג וחברת התעופה TUS האריכו את האופציה לסגירת העסקה בין החברות עד לאמצע אוגוסט.
בתחילה לגלuבל כנפיים ליסינג היתה אופציה לרכישת כ-50% מחברת התעופה הקפריסאית עד לסוף חודש יולי.

על פי מתווה העסקה, גלובל כנפיים אמורה להשקיע והזרים 5 מיליון דולר לחברת התעופה כדי להחזיק 49.9% ממניות החברה, כאשר איש העסקים האמריקאי קנת' וולי המחזיק כיום בחברה, יזרים כ-4 מיליון דולר ויחזיק ב-50.1% ממניות החברה.

בדוח הכספי של גלובל כנפיים ליסינג לחצי השנה הראשונה של 2021 היא כותבת על העסקה כי: "החברה מעריכה כי ביצוע השקעה בחברת התעופה, מלבד ההזדמנות העסקית הקונקרטית שרואה החברה בפעילות התעופתית של TUS, תאפשר להרחיב את הגמישות התפעולית של החברה, ובין היתר תפתח אפשרות נוספת להפעלת מטוסיה הלא מוחכרים ב-TUS וכן אפשרויות נוספות ליהנות מהסינרגיה הטבעית בין חברת תעופה לחברה להחכרת מטוסים".

בתוך כך, גלובל כנפיים ליסינג סיימה את הרבעון השני של 2021 עם הפסד של 1.284 מיליון דולר לעומת הפסד של 1.875 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד.

ההכנסות הסתכמו לסך של 2.505 מיליון דולר לעומת סך של כ-4 מיליון דולר אשתקד, ירידה של כ-61% . הקיטון בהכנסות נובע בעיקרו מהכנסתה של וירג'ן אוסטרליה להליכים תחת מנהל מיוחד והודעתה על הפסקת השימוש במטוס איירבוס 330-200 בבעלות גלובל כנפיים ליסינג.

את החצי השנה הראשונה של 2021 סיימה החברה עם הפסד של 8.783 מיליון דולר לעומת רווח של 9.221 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד, שינוי של 51%.

ההכנסות ירדו ב-63% והסתכמו לסך של 4.880 מיליון דולר לעומת סך של 8.308 מיליון דולר אשתקד, קיטון של 63%, שנובע בעיקרו מכניסתה של וירג'ן אוסטרליה להליכים תחת נהל מיוחד. הרווח הגולמי הסתכם ב-1.272 מיליון דולר לעומת הפסד של 4.199 מיליון דולר אשתקד, שינוי של 77%.

החברה מוסיפה כי למרות המצב בגלל נגיף הקורונה: "החברה ממשיכה בפירעון כל התחייבויותיה כסדרן ובמועדן ובעמידה בהתחייבויותיה כלפי הגורמים אשר העמידו לה מימון".

כמו כן היא מוסיפה כי: "איתנותה הפיננסית של החברה הנובעת בין היתר מיתרות המזומנים של החברה (למועד פרסום הדוח כ-34 מיליון דולר), מבנה החוב שלה, הסכמי החכירה הקיימים, נכסים בבעלותה שאינם משועבדים, לרבות מטוס איירבוס 330-300 שאינו מוחכר למועד אישור הדוח ונכסים אשר שיעור החוב מול עלותם המופחתת בספרים הינו נמוך, אפשרה לחברה להתמודד עם השפיות משבר הגיף הקורונה ומאפשרת לחברה לקדם ביצוע השקעות חדשות.

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

רוצים לדעת כל מה שחם בתיירות ותעופה?

הצטרפו לניוזלטר ותקבלו את החדשות והעדכונים של עולם התיירות והתעופה לתיבת המייל

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.