אא

גידול של 33% ביחס לחודש מרץ: כמות הנוסעים שתעבור בנתב״ג באפריל

למעלה מ-1.2 מיליון נוסעים צפויים לעבור בנמל התעופה בחודש הבא, רבים מהם יצאו לחופשות חג הפסח. ב-21 באפריל, ערב החג, צפוי יום השיא בנתב״ג. וגם: מהם היעדים המובילים?

צילום: Shutterstock צילום: Shutterstock

חג הפסח וחודש אפריל בפתח ואיתם צפוייה עלייה משמעותית בכמות הנוסעים שיעברו בנתב״ג.

כ-60 אלף נוסעים ביממה צפויים לעבור בנמה״ת במהלך חופשת הפסח, וסך של למעלה מ-1.2 מיליון נוסעים במהלך כל החודש - גידול של 33% יחס לחודש מרץ.

‏‏‏‏‏‏יום השיא בנתב"ג צפוי להיות ה-21 באפריל, ערב החג. עם זאת, עקב המצב הביטחוני היקף הנוסעים במהלך חופשת הפסח השנה צפוי להיות נמוך בכ-40% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד.

היעדים המובילים בפסח יהיו יוון וקפריסין, עם כ-60 תנועות מטוסים ביממה וכ-1,840 טיסות במהלך חודש אפריל. יעדים מובילים נוספים הם איחוד האמירויות, ארה"ב ואיטליה.

כמו כן, במהלך אפריל צפויות לחזור לנתב״ג מספר חברות. כבר ב-1 באפריל, יחזרו KLM, בריטיש איירווייז ואיבריה אקספרס. ב-8 אפריל תשוב גם אייר קנדה ו-18 באפריל גם בולגריה אייר.

רשות שדות התעופה כבר נערכה להיקף הנוסעים הצפוי לעבור בנתב"ג בתקופת הפסח. הגדילה את מערך העובדים בשדה, מפעילה קיוסקים לביצוע צ'ק-אין מהיר ומשלוח מזוודות עצמאי, הוסיפה אמצעי בידוק אלקטרוניים מהירים לקיצור התורים ומסלולים מיוחדים לבעלי כבודת יד בלבד, ותרחיב את מערך השאטלים להסעת נוסעים בין הטרמינלים לחניונים.

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, מירי רגב: "למרות שהלחימה בעזה ובגבול הצפון עדיין נמשכת, משרד התחבורה מקדם את ההערכות לגידול בתנועת הנוסעים וחזרת החברות הבינלאומיות לישראל וממנה בתנועה האווירית. יחד עם רשות שדות התעופה והנהלת נתב''ג אנו מעודדים את חזרתן של חברות התעופה הבינלאומיות שעצרו את פעילותן כאן מאז תחילת המלחמה. מטרתנו היא להגדיל את היצע הטיסות והיעדים, וכך ליצור תחרות שתוביל להפחתת מחירי הכרטיסים. אני שמחה לראות שמאמצינו נושאים פרי וחברות תעופה נוספות חוזרות אלינו לקראת פסח, ויאפשרו לכלל תושבי ישראל, ובייחוד משרתי המילואים, לצאת להתרענן בחו"ל. יחד עם כל עם ישראל אני מתפללת לשובם המהיר של כל החטופים לקראת חג החירות, ושנזכה לחגוג איתם יחד את ליל הסדר."

מנכ"ל משרד התחבורה והבטיחות בדרכים, משה בן זקן: "בהנחיית שרת התחבורה מירי רגב, משימתנו העיקרית מאז יומה הראשון של המלחמה, היא לשמור על רצף תפקודי בכל ערוצי התחבורה, ביבשה, בים ובאוויר. בכלל זה אנו פועלים להחזרת התנועה האווירית בנתב"ג לפעולה סדירה, ומעודדים את חברות התעופה הבינלאומיות לחזור לפעילות מלאה. במקביל, הנחתה השרה את רש"ת ואת נתב"ג לתגבר את מערך העובדים ולהרחיב את מגוון האמצעים הטכנולוגיים המזרזים ומקלים על תהליכי הבידוק, על מנת להפחית את העומסים בימי תנועת השיא״.

הירשמו למבזקי פספורטניוז

וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם

תגיות: נתב״גנמל התעופה בן גוריוןפסח

הוספת תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.message }}
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
הצג עוד תגובות

מאמרים נוספים

 
מחפש...
תנו לנו לייק בפייסבוק, ותישארו מעודכנים

מומלצים בשבילך: