כל מה שקורה בתיירות ובתעופה

מכירת חיסול: לופטהנזה תרכוש 81 ממטוסי אייר ברלין ותקלוט אלפי עובדים

המו"מ על רכישת נכסי אייר ברלין התחדש ועל פי פרסומים בגרמניה קבוצת לופטהנזה תרכוש 81 ממטוסי קבוצת אייר ברלין ותקלוט לשורותיה כ-3000 עובדים מחברת התעופה שתסיים את פעילותה עד סוף החודש

אייר ברלין. צילום: יח"צ

קבוצת לופטהנזה משתלטת על נכסי אייר ברלין שתסיים ב-28 לחודש את פעילותה.

על פי הפרסומים בכלי התקשורת הגרמניים, המו"מ בין שני החברות שחודש היום (חמישי) נשא פרי, וקבוצת לופטהנזה המחזיקה בבעלותה גם את חברת הלואו קוסט "Eurowings", תרכוש את החלק הגדול ביותר של צי המטוסים של אייר ברלין לטובת תגבור והרחבת הפעילות של חברת "Eurowings". על כוונת לופטהנזה להרחיב את פעילות "Eurowings" ולצרף מטוסים של אייר ברלין לצי המטוסים שלה נכתב לראשונה בפספורטניוז.

בסך הכל צפויה קבוצת לופטהנז לרכוש  81 ממטוסי אייר ברלין (חלקם משתייכים לצי מטוסי חברות הבת Niki ו LGW) ותקלוט כ-3000 מעובדי חברת אייר ברלין אשר יועסקו באופן מיידי בקבוצת התעופה הגדולה באירופה.

קבוצת לופטהנזה תשלם כ-200 מיליון אירו עבור המטוסים החדשים של אייר ברלין, זאת מתוך השקעה כוללת של כ-1.5 מיליארד אירו בחברה הגרמנית פושטת הרגל. מנכ"ל קבוצת לופטהנזה, קרסטן שפר, מסר לתקשורת הגרמנית כי העסקה דורשת אישור של ההגבלים העסקים בגרמניה שעשוי קחת לפחות כ-3 חודשים.

כזכור, על הידיעה כי אייר ברלין, תפסיק את פעילותה ב28 לאוקטובר, דווח לראשונה בפספורטניוז ביום ראשון האחרון 09/10/17.

לכתבות אחרונות על אייר ברלין:

אייר ברליין: אנטומיה של קריסה

אייר ברלין: החלטות המכירה נדחו: טיסות ארוכות הטווח נפסקו

המכרז נסגר מי יזכה בנכסי אייר ברלין?

התשובה של לופטהנזה לחברות הלואו קוסט: רכישת מטוסי אייר ברלין והשתלטות על הסלוטים של אייר ברלין 

Eurowings מתחזקת עם מטוסים של אייר ברלין