כולם רוצים לוינה: הקרב האווירי על בירת אוסטריה

בירת אוסטריה הופכת ליעד פופולארי ביותר בקרב הנוסעים הישראלים, ובעונת הקיץ 4 חברות יפעילו טיסות בתדירות מוגברת לווינה: אוסטריאן איירליינס, אל על, וויזאייר ובלו בירד שהודיעה אתמול על הפעלת קו ישיר מנתב"ג

הכי יקרה וינה. צילום 123rf
מספר 1 בכל העולם שלמה Sixt

הפופולאריות הגוברת של אוסטריה ובירתה וינה בקרב הנוסעים הישראלים מעודדת את חברות התעופה, אוסטריאן ואל על, לתגבר את מערך הטיסות בקו לווינה, וגם חברות נוספות, המודעות לפוטנציאל, וויזאייר ובלו בירד, עומדות להשיק טיסות בקו בעונת הקיץ.

אוסטריאן איירליינס הפעילה בעונת החורף 10 טיסות שבועיות בקו ואל על 8 טיסות שבועיות, ובלוח טיסות הקיץ צפוי גידול משמעותי בהיקף הטיסות בין תל אביב לווינה.

אוסטריאן איירליינס מפעילה 18 טיסות שבועיות החל מתחילת לוח הקיץ, היום ה-25 במרץ, ובשיא העונה תפעיל 21 טיסות שבועיות – 3 טיסות יומיות.

אל על מפעילה בלוח הקיץ 13 טיסות שבועיות בקו, ואילו וויזאייר תתחיל ב-15 ביוני להפעיל 4 טיסות שבועיות בין תל אביב לווינה, והחל מ-1 בנובמבר תפעיל טיסה יומית בקו. Blue Bird, חברת התעופה היוונית, באחזקתה שותפה גם סיטונאית התיירות 'קווי חופשה', תתחיל ב-22 ביוני להפעיל שתי טיסות שבועיות בקו, בימים שני ושישי, בשירות מלא מטרמינל 3.

יתר על כן, אוסטריאן איירליינס הכריזה זה מכבר, כי גם בלוח טיסות החורף תפעיל 21 טיסות שבועיות בקו, כי "תל אביב היא יעד חשוב שלנו, ותוספת הטיסות תחזק גם את הטיסות ארוכות הטווח שלנו, למשל, לארצות הברית".

אגב, חברות מרבית חברות הלואו קוסט הגדולות באירופה ובינהן: ריינאייר, איזי ג'ט ואירו-ווינגס, וויזאייר, ריינאייר, Vueling ו- LaudaMotion (החברה של ניקי לאודה, שרכש מחדש את 'ניקי'), עומדות להקים בסיסי פעילות בנמל התעופה של בירת אוסטריה. נמל התעופה של וינה, בזכות מיקומו ובזכות האטרקטיביות התיירותית של בירת אוסטריה, הופך להיות מוקד התעופה של חברות הלואו-קוסט הגדולות באירופה, ועם זאת, גם אוסטריאן איירליינס, חברת הבית של הנמל, צוברת תאוצה, מרחיבה את רשת הקווים הנרחבת שלה ופועלת בו בהיקף המשמעותי ביותר.

 

 

טסים לוינה? כדאי שתקראו את:

מתכננים חופשה משפחתית? וינה קוראת לכם

וינה בדרך להיות מוקד הלואו קוסט באירופה